By allowing ads to appear on this site, you support the local businesses who, in turn, support great local journalism.
2021 ALL-COUNTY CROSS COUNTRY TEAMS
Nate Verska

BOYS

Alex Arrambide, East Forsyth

Finished first at region meet with 16:27.

Nate Verska, South Forsyth

Finished second at region meet with 16:01.

Trent Bell, West Forsyth

Finished third at region meet with 16:09.

Reid Latimer, Lambert

Finished fourth at region meet with 16:22.

William Knight, East Forsyth

Finished fifth at region meet with 17:36.

Ben Bergey, South Forsyth

Finished sixth at region meet with 16:30.

Tavian Anderson, Denmark

Finished seventh at region meet with 16:31.

Xavier Anderson, Denmark

Finished eighth at region meet with 16:36.

Diego Fernandes, West Forsyth

Finished ninth at region meet with 16:40.

Charlie Cavanaugh, West Forsyth

Finished 10th at region meet with 16:43.

Calvin Stilwell, Lambert

Finished 11th at region meet with 16:45.

Jackson Hogsed, Lambert

Finished 12th at region meet with 16:46.

Honorable Mention:

Kushan Patel, Lambert; Ethan Bridge, Denmark; Cole Schmoyer, West Forsyth; JT Pentland, Lambert; Parker Chase, West Forsyth.

GIRLS

Isabel Yonas, South Forsyth

Finished third at region meet with 19:01.

Bella Cammarota, Lambert

Finished fourth at region meet with 19:33.

Morgan Grace Sheffield, Denmark

Finished fifth at region meet with 19:36.

Jessica Perriello, Denmark

Finished sixth at region meet with 19:46.

Amanda Feeney, Lambert

Finished seventh at region meet with 19:46.

Isabelle Gaharan, Lambert

Finished eighth at region meet with 19:55.

Olivia Edge, Denmark

Finished ninth at region meet with 20:11.

Caroline Harris, Lambert

Finished 10th at region meet with 20:13.

Caroline Turner, South Forsyth

Finished 11th at region meet with 20:15.

Janisha Patil, South Forsyth

Finished 12th at region meet with 20:26.

Honorable Mention:

Amelia Ogden, Lambert; Tess Krogman, West Forsyth; Kendall Hilyer, Denmark; Courtney Tigue, Lambert; Molly Hanlon, South Forsyth.